Lambalı Kutular

Lambalı tabir edilen kutular içe geçebilecek şekilde üretilmiş iki farklı çapta spiral masuradan üretilen silindir kutulardır. Bu kutularda iç kısımda kalan masuranın görevi kutu kapatılacağı zaman kapak kısmını gövdeye tutturmak için bir ek uzantı yapmasıdır. Bu kutularda alt ve üst kısımlar müşteri talebine göre plastik, karton veya teneke olabilmektedir.

Teleskobik Kutular

Teleskobik tabir edilen kutular iki farklı çapta masuranın birinin içte diğerinin dış kısımda kalacak şekilde birbiri üzerine kapatılmasıyla oluşan kutulardır. Lambalı kutulara çok benzemekle birlikte en önemli farkı bu kutularda gövde ve kapağın çapları farklı olduğu için ek yerinin çok belirgin olmasıdır.

Kapaklı Kutular

Bu kutular üretilen tek çaptaki masuranın alt ve üst kısımlarının aynı veya farklı tipte kapaklarla kapatılmasıyla oluşan kutulardır. Bu kapaklar plastik, teneke veya karton üretilebilmektedir.

Pencereli Kutular

Pencere kutunun gövde kısmında açılan boşluklara verilen addır. Çoğunlukla kutu içindeki ürünün kirlenmemesi için bu kutuların iç kısımlarına pvc boru yerleştirilmektedir. Yukarıda size tanıttığımız üç tip kutuya da istenildiğinde pencere açılabilmektedir.